Tipy na dovolenou a výlety, kde si to zaručeně užijete i s vozíčkem 

Návštěva dvou muzeí a zámeckého parku kousek od Olomouce a Prostějova. První odstavec pojednává o Muzeu kočárů, druhý o Hasičském muzeum a poslední o zámeckém parku.

Blíží se doba dovolených, a tak se v tomto tipu zaměříme na oblíbenou destinaci nejen Čechů a Slováků a to na chorvatskou Dalmácii. Upozornění: Tento článek nepojednává o ubytování.

Swissminiatur

03.06.2019

V dnešním tipu na výlet se podíváme trochu dál. Toto místo se nachází ve Švýcarsku v Melide kousek od italských hranic u Luganského jezera (Lago di Lugano) a v blízkosti města Lugano. Toto jezero není zrovna největší, ale je velmi rozmanité, krásné a hodně členité s prudkými břehy. Jeho poloha je z části v Itálii a z části ve...

Sárvár

26.05.2019

Dnes pro vás přináším tip na dovolenou v zahraničí. Pokud si libujete relaxováním v teplé vodě, tak je tato dovolená přesně pro vás.

V tomto článku je popsána bezbariérová přístupnost v centru města Wroclaw a muzeu Hydropolis. První odstavec článku pojednává o hotelu, takže když nebudete chtít číst, můžete přeskočit na odstavec druhý popisující město Wroclaw.

Praha. Hlavní město České republiky a oblíbené místo pro výlet nebo víkendový pobyt, pokud preferujete víc než přírodu ruch města. Jako symbol státu by mělo být toto nádherné město i symbolem, co se bezbariérovosti týče. Ale ne všude tomu tak je. A proto Vám přináším pár známých pražských míst z pohledu vozíčkáře a postřehy ohledně přístupnosti na...

Jarní počasí doslova láká na procházku nebo výlet někam do přírody. Pokud už máte okolní přírodu prochozenou (nebo proježděnou) křížem krážem, přináším právě pro vás tip na výlet.

Luhačovice

06.05.2019

Lázeňské město Luhačovice, obklopené nádhernou lesnatou přírodou, nenabízí pouze lázeňské pobyty, ale i místo pro skvělý výlet.

Zvířátka jsou oblíbená u všech věkových kategorií, a proto pro Vás máme tip na další ZOO, tentokrát na tu v Ostravě.

Tato zoologická zahrada byla otevřena pro návštěvníky 6. července 1929. Velikostně patří mezi středně velké zoologické zahrady a zaujímá plochu téměř 17 hektarů. V současné době můžeme vidět 1 400 zvířat a přibližně 270 druhů. Mají tam žirafu Rothschildovu, slona indického, hrošíka liberijského, tygra ussurijského a mnoho dalších zvířat. Pro mě...

Máte rádi pokusy a baví Vás zkoušet něco nového? Tak v tom případě tu mám tip právě pro Vás. Zajděte si do Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic, kde si můžete vyzkoušet již zmiňované pokusy i mnoho dalšího. Já jsem si vyzkoušel například to, jak funguje lidské tělo a také kolik toho sníme. V nabídce je ale i spousta...