Tipy na dovolenou a výlety, kde si to zaručeně užijete i s vozíkem! 

Dnes vám přináším tip na výlet, který vás v zimních dnech zahřeje. Navštívila jsem termální park ve Velkých Losinách.

Kolobřeh

23.01.2020

Máme zde nový tip na celodenní výlet u moře v Polsku, který nadchne jak všechny ty, kteří se rádi prochází po pobřeží moře, tak i milovníky muzeí a skanzenů.

Cestujete rádi za teplem a mořem do krásných exotických zemí? Pokud ano, jste na správné adrese! Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost.

Dnes "zabruslíme" na místo, které si "tyká" nejen s hokejem, ale i s jinými kulturními možnostmi. Jedná se o víceúčelovou halu, která nese jméno Werk Aréna. Pyšní se kapacitou 5 400 diváků a nachází se v Třinci, takže dnešní představení mého oblíbeného místa z pohledu mě jako vozíčkáře bude tzv. "na domácí půdě".

Jižní Morava

24.09.2019

Úrodná krajina jižní Moravy nabízí spoustu možností, kam vyrazit na výlet a za kulturou. Vydala jsem se s přáteli na několikadenní poznávací pobyt po této vinařské krajině.

Krakow

16.09.2019

Krakov je historická rezidence polských králů. Staré město s množstvím historických památek i parků je oblíbeným cílem turistů a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město je skvělou destinací na víkendový výlet, pokud jste příznivcem památek, a já pro Vás dnes mám tipy těch nejlepších míst z mé návštěvy Krakova.

Návštěva dvou muzeí a zámeckého parku kousek od Olomouce a Prostějova. První odstavec pojednává o Muzeu kočárů, druhý o Hasičském muzeum a poslední o zámeckém parku.

Blíží se doba dovolených, a tak se v tomto tipu zaměříme na oblíbenou destinaci nejen Čechů a Slováků a to na chorvatskou Dalmácii. Upozornění: Tento článek nepojednává o ubytování.

Swissminiatur

03.06.2019

V dnešním tipu na výlet se podíváme trochu dál. Toto místo se nachází ve Švýcarsku v Melide kousek od italských hranic u Luganského jezera (Lago di Lugano) a v blízkosti města Lugano. Toto jezero není zrovna největší, ale je velmi rozmanité, krásné a hodně členité s prudkými břehy. Jeho poloha je z části v Itálii a z části ve...

Sárvár

26.05.2019

Dnes pro vás přináším tip na dovolenou v zahraničí. Pokud si libujete relaxováním v teplé vodě, tak je tato dovolená přesně pro vás.

V tomto článku je popsána bezbariérová přístupnost v centru města Wroclaw a muzeu Hydropolis. První odstavec článku pojednává o hotelu, takže když nebudete chtít číst, můžete přeskočit na odstavec druhý popisující město Wroclaw.

Praha. Hlavní město České republiky a oblíbené místo pro výlet nebo víkendový pobyt, pokud preferujete víc než přírodu ruch města. Jako symbol státu by mělo být toto nádherné město i symbolem, co se bezbariérovosti týče. Ale ne všude tomu tak je. A proto Vám přináším pár známých pražských míst z pohledu vozíčkáře a postřehy ohledně přístupnosti na...

Jarní počasí doslova láká na procházku nebo výlet někam do přírody. Pokud už máte okolní přírodu prochozenou (nebo proježděnou) křížem krážem, přináším právě pro vás tip na výlet.

Luhačovice

06.05.2019

Lázeňské město Luhačovice, obklopené nádhernou lesnatou přírodou, nenabízí pouze lázeňské pobyty, ale i místo pro skvělý výlet.

Zvířátka jsou oblíbená u všech věkových kategorií, a proto pro Vás máme tip na další ZOO, tentokrát na tu v Ostravě.