Thermal Park Velké Losiny

04.03.2020

Dnes vám přináším tip na výlet, který vás v zimních dnech zahřeje. Navštívila jsem termální park ve Velkých Losinách.

Velké Losiny, známé svými papírnami, se nacházejí v Jeseníkách. Bohužel papírny nejsou bezbariérové, ale i tak stojí za to toto lázeňské městečko navštívit. 

Parkování u thermal parku je pár desítek metrů od hlavní budovy. Na parkovišti je hned několik parkovacích míst pro invalidy, parkovné je zdarma. Od parkoviště vede cesta k budově do malého kopce, který by vozíčkář sám na mechanickém vozíku nemusel zvládnout, je potřeba pomoc doprovodu.

Vnitřní prostory thermal parku jsou plně bezbariérové, nechybí výtah ani bezbariérové WC. V šatnách je i převlékárna pro hendikepované, která je větší než klasická kabinka. Bohužel kabinka postrádá uzamykatelnou skříňku, takže hendikepovaný návštěvník musí všechny věci z kabinky vynést ven a zamknout je do skříňky v šatnách, kde jsou poměrně úzké uličky, takže se může stát, že vozíkem celou uličku zatarasí.

Thermal park nabízí celkem 9 bazénů - vnitřních i venkovních s teplotou vody okolo 33°C. Venkovní bazény jsou v provozu pouze v letní sezóně (květen-září), ale vnitřní bazén s průplavem ven je otevřen celoročně. Bazény nabízí relaxační zóny vybavené lavicemi, tryskami a bublinkami, divokou řeku nebo chrliče vody. Nechybí ani vířivka, která se nachází v prvním patře (k dispozici je výtah).

Nejen hendikepovaní návštěvníci jistě ocení bazén se siřičitou vodou, která má pozitivní účinky na pohybový aparát.

Nedostatkem tohoto termálního parku je absence zvedáku u bazénů.

Po skvělém odpočinku můžete uhasit žízeň či hlad v restauraci, kde se můžete nasytit v plavkách. Pokud nemáte rádi velké množství lidí, doporučuji termální park navštívit až v odpoledních hodinách, dopoledne bylo v bazénech téměř plno.

Jestli někdy plánujete výlet či dovolenou do Jeseníků, nebo nemáte zrovna žádný plán na volný den, termální park ve Velkých Losinách je skvělou volbou pro relax.


Anežka