Inspirativní osobnosti


Caviaterapie

O Canisterapii jste už určitě slyšeli... Eva pracuje se speciálně odchovanými morčaty. "Kam pes nemůže... nasadíme morčata.

Eva Blažková

Jmenuji se Eva Blažková, jsem mladá žena se SMA, která bydlí ve větším rodinném domě na vesnici a nyní částečně na koleji. Již od malička miluji zvířata a přírodu, a to byl taky důvod, proč jsem se rozhodla jít studovat na Střední školu technickou a zemědělskou v Novém Jičíně. Vystudovala jsem obor Ekologie a životní prostředí a v roce 2018 jsem zdárně odmaturovala s vyznamenáním. V současné době studuji na vysoké škole v Ostravě - obor Systematická biologie a ekologie na OSU.

Absolvovala jsem praxi v Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Mou druhou praxí byla farma Bludička. Zajímám se o ekologii, životní prostředí a biologii. Moc ráda bořím veškerá tabu.

Doma provozuji menší azyl pro morčata a jiná drobná zvířata. Mezi mé další koníčky a zájmy patří čtení knih, sběr bylin, procházky, vybarvování antistresových omalovánek, návštěvy muzeí, hradů, zámků a mnoho dalšího. Jsem spíše introvert, ale ráda poznám nové lidi.

Zvládám práci s počítačem, editaci webu pomocí softwaru, tvorbu prezentací, plakátků a článků, natáčení a focení pomocí dronu. Na Facebooku vedu skupinu Morčatologie, která aktuálně čítá 3 980 členů. Mám tedy zkušenosti s komunikací a vedením lidí na internetu.

Nemám sice své oblíbené motto do života, ale velice se mi líbí tato myšlenka:
"Dokud bude člověk nelítostně ničit živé bytosti nižších řádů, nepozná ani zdraví, ani mír. Dokud budou lidé zabíjet zvířata, budou se zabíjet navzájem. Kdo seje vraždu a bolest, nemůže sklízet radost a lásku." - Pythagoras (starověký řecký matematik a filozof -585 - -500 př. n. l.)


Rostislav Honus

Ahoj! Jmenuju se Rosťa Honus.

Profesně se zabývám nejraději tím, aby se lidé stali tím, kým mohou a chtějí být. Mým velkým koníčkem je hudba všeho druhu (od hraní v kapele až po relaxační muziku). Ohromně mě baví cokoli tvořit, vymýšlet a rozjíždět nové věci a projekty.

Mé životní motto? Nejspíš: "Kdo má proč, zvládne každé jak." (Viktor Frankl)