Tipy na dovolenou a výlety, kde si to zaručeně užijete i s vozíčkem 

Přístavní město Makarska se nachází v Chorvatsku ve střední Dalmácii. Nachází se poblíž pohoří Biokovo a jde o oblíbené turistické letovisko u Jaderského moře. Větší město Split je vzdáleno přibližně šedesát kilometrů.

Zlín a Kroměříž - dvě nejvýznamnější města Zlínského kraje. Loni v létě jsme se s rodinou rozhodli udělat si po nich menší víkendovou exkurzi a zároveň zjistit, jak to mají s bezbariérovostí.

Toto muzeum se nachází nedaleko města Mannheimu a bylo založeno roku 1981. Najdete ho přímo vedle dálnice A6, takže příjezd autem je bez problému. Parkovat lze přímo před muzeem na parkovišti s několika parkovacími místy pro vozíčkáře. Vnitřní prostory jsou bezbariérové včetně záchodů, obou výstavních hal, restaurace, venkovních prostor a částečně...

O letních prázdninách jsme brouzdali po Moravskoslezském kraji a navštívili několik zajímavých míst. Jedno z nich je právě zřícenina hradu Starý Jičín.

Pokud někdy budete mít cestu do Nového Jičína, určitě byste měli zajít na zdejší interaktivní expozici klobouků. Najdete ji v budově Návštěvnického centra na Masarykově náměstí v centru města. Přímo na náměstí se parkovat nesmí, takže jsme auto nechali na nedalekém parkovišti na ulici Generála Hlaďa. V Návštěvnickém centru zakoupíte vstupenky hned...

Olomouc

15.09.2020

Metropole Hané, nádherné historické město, centrum Olomouckého kraje a druhá největší památková rezervace v České republice - to vše je Olomouc. Já jsem toto krásné město navštívila letos v létě a strávila jsem zde s rodiči a mým kamarádem krásné dva dny.

Hukvaldy

13.07.2020

Letní prázdniny jsou již v plném proudu a je skvělý čas vyrazit na výlet. Tentokrát přináším tip na krátký výlet nedaleko Frýdku-Místku.

Máme zde další článek pro všechny milovníky muzeí a techniky. Konkrétně se jedná o dvě města - Koszalin a Szczecin, která se nacházejí na severu Polska. Užijte si článek.

Dnes vám přináším tip na výlet, který vás v zimních dnech zahřeje. Navštívila jsem termální park ve Velkých Losinách.

Kolobřeh

23.01.2020

Máme zde nový tip na celodenní výlet u moře v Polsku, který nadchne jak všechny ty, kteří se rádi prochází po pobřeží moře, tak i milovníky muzeí a skanzenů.

Cestujete rádi za teplem a mořem do krásných exotických zemí? Pokud ano, jste na správné adrese! Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost.

Dnes "zabruslíme" na místo, které si "tyká" nejen s hokejem, ale i s jinými kulturními možnostmi. Jedná se o víceúčelovou halu, která nese jméno Werk Aréna. Pyšní se kapacitou 5 400 diváků a nachází se v Třinci, takže dnešní představení mého oblíbeného místa z pohledu mě jako vozíčkáře bude tzv. "na domácí půdě".