Tipy na dovolenou a výlety, kde si to zaručeně užijete i s vozíčkem 

Pokud někdy budete mít cestu do Nového Jičína, určitě byste měli zajít na zdejší interaktivní expozici klobouků. Najdete ji v budově Návštěvnického centra na Masarykově náměstí v centru města. Přímo na náměstí se parkovat nesmí, takže jsme auto nechali na nedalekém parkovišti na ulici Generála Hlaďa. V Návštěvnickém centru zakoupíte vstupenky hned...

Olomouc

15.09.2020

Metropole Hané, nádherné historické město, centrum Olomouckého kraje a druhá největší památková rezervace v České republice - to vše je Olomouc. Já jsem toto krásné město navštívila letos v létě a strávila jsem zde s rodiči a mým kamarádem krásné dva dny.

Hukvaldy

13.07.2020

Letní prázdniny jsou již v plném proudu a je skvělý čas vyrazit na výlet. Tentokrát přináším tip na krátký výlet nedaleko Frýdku-Místku.

Máme zde další článek pro všechny milovníky muzeí a techniky. Konkrétně se jedná o dvě města - Koszalin a Szczecin, která se nacházejí na severu Polska. Užijte si článek.

Dnes vám přináším tip na výlet, který vás v zimních dnech zahřeje. Navštívila jsem termální park ve Velkých Losinách.

Kolobřeh

23.01.2020

Máme zde nový tip na celodenní výlet u moře v Polsku, který nadchne jak všechny ty, kteří se rádi prochází po pobřeží moře, tak i milovníky muzeí a skanzenů.

Cestujete rádi za teplem a mořem do krásných exotických zemí? Pokud ano, jste na správné adrese! Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost.

Dnes "zabruslíme" na místo, které si "tyká" nejen s hokejem, ale i s jinými kulturními možnostmi. Jedná se o víceúčelovou halu, která nese jméno Werk Aréna. Pyšní se kapacitou 5 400 diváků a nachází se v Třinci, takže dnešní představení mého oblíbeného místa z pohledu mě jako vozíčkáře bude tzv. "na domácí půdě".

Jižní Morava

24.09.2019

Úrodná krajina jižní Moravy nabízí spoustu možností, kam vyrazit na výlet a za kulturou. Vydala jsem se s přáteli na několikadenní poznávací pobyt po této vinařské krajině.

Krakow

16.09.2019

Krakow je historická rezidence polských králů. Staré město s množstvím historických památek i parků je oblíbeným cílem turistů a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Město je skvělou rezistencí na víkendový výlet, pokud jste příznivcem památek a já pro Vás dnes mám tipy těch nejlepších míst z mé návštěvy Krakowa.

Návštěva dvou muzeí a zámeckého parku kousek od Olomouce a Prostějova. První odstavec pojednává o Muzeu kočárů, druhý o Hasičském muzeum a poslední o zámeckém parku.

Blíží se doba dovolených, a tak se v tomto tipu zaměříme na oblíbenou destinaci nejen Čechů a Slováků a to na chorvatskou Dalmácii. Upozornění: Tento článek nepojednává o ubytování.