Tipy na dovolenou a výlety, kde si to zaručeně užijete i s vozíkem! 

Bratislava

22.08.2022

V červenci jsme s přáteli vyrazili poznávat krásy slovenského hlavního města. Cesta z Ostravy i Prahy trvá přibližně stejně - tři hodiny, 300 km. Trasu jsme zvolili po D1 přes Brno a pokračovali ke slovenským hranicím (pozor, na slovenských dálnicích si i držitel průkazu ZTP musí zakoupit dálniční známku).

V červnu letošního roku jsem se vydala s rodiči na dovolenou do Řecka. Rozhodli jsme se pro krásný řecký ostrov Kréta. Dopravit se na tento ostrov je ale možné pouze letadlem, a tak nás čekala jedna velká výzva. Vzhledem ke komplikovanější přepravě elektrického vozíku jsem pro tuto cestu zvolila raději vozík mechanický.

Vídeň

26.05.2022

Dnes vás s sebou vezmu do hlavního města Rakouska. Výlet do Vídně jsem plánovala už nějakou dobu a tak mám radost, že jsem tam tenhle měsíc mohla strávit krásné tři dny plné poznávání nových míst. Pohodlně se usaďte a pojďte si se mnou užít tip na třídenní výlet plný vídeňských krás.

Pokud i vy máte už dost chladných dní, přijde vám dnešní tip na výlet vhod. Navštívili jsme Suntago Water Park, největší aquapark v Evropě, který se nachází 50 km od Varšavy.

Už druhým rokem navštěvuji Sociálně aktivizační službu Brána - jejím posláním je přes individuální a skupinová setkání doprovázet dospívající a mladé lidi se zdravotním postižením na jejich cestě k osamostatnění.

Bešeňová

26.11.2021

Blíží se nám konec roku a dovoleným v zahraničí kvůli současné epidemiologické situaci odzvonilo. Co si ale naplánovat krátkou dovolenou na příští rok? Pokud rádi relaxujete naloženi ve vaně, jistě se vám náš dnešní tip bude líbit.

Dnes vás s sebou vezmu na výlet do Českého Těšína a polského Cieszyna – dvou slezských měst, která jsem s mými kamarády blíže poznala letos o letních prázdninách. Obě města jsme si rozdělili do dvou jednodenních výletů, ale zvládnout je stihnete projít i za jeden den, proto jsem se rozhodla vše spojit do jednoho tipu a sepsat místa, která...

Jižní Morava

05.08.2021

Léto je už v plném proudu a cestování do zahraničí je v dnešní době omezené a mnohdy i komplikované. Proto vám přinášíme tip na dovolenou v naší rodné zemi! Tentokrát jsme vyrazili na jižní Moravu, krajinu plnou vína.

Přístavní město Makarska se nachází v Chorvatsku ve střední Dalmácii. Nachází se poblíž pohoří Biokovo a jde o oblíbené turistické letovisko u Jaderského moře. Větší město Split je vzdáleno přibližně šedesát kilometrů.

Zlín a Kroměříž – dvě nejvýznamnější města Zlínského kraje. Loni v létě jsme se s rodinou rozhodli udělat si po nich menší víkendovou exkurzi a zároveň zjistit, jak to mají s bezbariérovostí.

Toto muzeum se nachází nedaleko města Mannheimu a bylo založeno roku 1981. Najdete ho přímo vedle dálnice A6, takže příjezd autem je bez problému. Parkovat lze přímo před muzeem na parkovišti s několika parkovacími místy pro vozíčkáře. Vnitřní prostory jsou bezbariérové včetně záchodů, obou výstavních hal, restaurace, venkovních prostor a částečně...

O letních prázdninách jsme brouzdali po Moravskoslezském kraji a navštívili několik zajímavých míst. Jedno z nich je právě zřícenina hradu Starý Jičín.

Pokud někdy budete mít cestu do Nového Jičína, určitě byste měli zajít na zdejší interaktivní expozici klobouků. Najdete ji v budově Návštěvnického centra na Masarykově náměstí v centru města. Přímo na náměstí se parkovat nesmí, takže jsme auto nechali na nedalekém parkovišti na ulici Generála Hlaďa. V Návštěvnickém centru zakoupíte vstupenky hned...

Olomouc

15.09.2020

Metropole Hané, nádherné historické město, centrum Olomouckého kraje a druhá největší památková rezervace v České republice – to vše je Olomouc. Já jsem toto krásné město navštívila letos v létě a strávila jsem zde s rodiči a mým kamarádem krásné dva dny.

Hukvaldy

13.07.2020

Letní prázdniny jsou již v plném proudu a je skvělý čas vyrazit na výlet. Tentokrát přináším tip na krátký výlet nedaleko Frýdku-Místku.

Máme zde další článek pro všechny milovníky muzeí a techniky. Konkrétně se jedná o dvě města - Koszalin a Szczecin, která se nacházejí na severu Polska. Užijte si článek.