Hotel Biokovka, Makarska

11.07.2021

Přístavní město Makarska se nachází v Chorvatsku ve střední Dalmácii. Nachází se poblíž pohoří Biokovo a jde o oblíbené turistické letovisko u Jaderského moře. Větší město Split je vzdáleno přibližně šedesát kilometrů.

Teď už můžeme začít s tím nejdůležitějším a to hotelem a jeho okolím. Parkoviště hotelu Biokovka je za závorou. Pro ubytované je parkování zdarma, je však potřeba zaplatit zálohu za parkovací kartu. U vchodu do hotelu jsou nájezdy a do vyšší pater budovy se dostanete pomocí výtahů. V hotelu je devět bezbariérových pokojů pro rekreanty. Pokoj, ve kterém jsem byl ubytován já, byl dostatečně velký s balkónem směrem k moři a velkou koupelnou uzpůsobenou pro lidi s tělesným omezením. Pokoje pro vozíčkáře mají dvě samostatná lůžka. Hotelová jídelna je formou bufetu. Lze mít polopenzi nebo plnou penzi.

Pokud se chcete na vozíku dostat až k moři, musíte objet hotel, protože nejkratší cesta vede pravděpodobně po schodech. U moře je nájezd ke zvedáku, pomocí kterého se i tělesně hendikepovaný člověk dostane do moře docela jednoduše.

Za zmínku však nestojí jen samotné moře, ale i jeho okolí. Od hotelu se dá jít na procházku po pobřeží, kde se nachází plno různých restaurací, kaváren a stánků se suvenýry. My jsme například navštívili restauraci jménem Peškera, kde jsme ochutnali výborný plát s masem dle výběru a zeleninou. Určitě také doporučuji projít se k majáku Sveti Petar. Další možností je místní riviéra, přístav nebo náměstí města Makarska.

Na výlet je možno autem zajet i na nedalekou nejvyšší horu pohoří Biokovo. Je to vrchol Sveti Jure s nadmořskou výškou 1 762 metrů. Za výjezd se však platí a cestu nahoru doporučuji jen pro zkušené řidiče. Cesta je hodně úzká kromě míst určených k vyhnutí. Může se stát, že budete muset couvat, abyste se vyhli protijedoucímu autu. Výhled na vrcholu, ale určitě stojí za to!

Přímořská destinace Makarska je skvělým místem, kde si dovolenou u moře vychutná i člověk na vozíku.
 

Dan
 

Fotografie: