Eva Blažková

Jmenuji se Eva Blažková, jsem dvacetiletá žena se SMA, která bydlí ve větším rodinném domě na vesnici. Již od malička miluji zvířata a přírodu a to byl taky důvod, proč jsem se rozhodla jít studovat na Střední školu technickou a zemědělskou v Novém Jičíně. Vystudovala jsem obor Ekologie a životní prostředí a v roce 2018 jsem zdárně odmaturovala s vyznamenáním. Absolvovala jsem praxi v Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Mou druhou praxí byla farma Bludička. I nadále se zajímám o ekologii, životní prostředí a biologii. V budoucnu bych chtěla jít studovat tento obor na vysokou školu.

Doma provozuji menší azyl pro morčata a jiná drobná zvířata. Mezi mé další koníčky a zájmy patří čtení knih, sběr bylin, procházky, vybarvování antistresových omalovánek, návštěvy muzeí, hradů, zámků a mnoho dalšího. Jsem spíše introvert, ale ráda poznám nové lidi.

Zvládám práci s počítačem, editaci webu pomocí softwaru, tvorbu prezentací, plakátků a článků, natáčení a focení pomocí dronu. Na Facebooku vedu skupinu Morčatologie, která aktuálně čítá 3 980 členů. Mám tedy zkušenosti s komunikací a vedením lidí na internetu.

Nemám sice své oblíbené motto do života, ale velice se mi líbí tato myšlenka:
"Dokud bude člověk nelítostně ničit živé bytosti nižších řádů, nepozná ani zdraví, ani mír. Dokud budou lidé zabíjet zvířata, budou se zabíjet navzájem. Kdo seje vraždu a bolest, nemůže sklízet radost a lásku." - Pythagoras (starověký řecký matematik a filozof -585 - -500 př. n. l.)

Kamila Bocková

Ahoj! Jmenuji se Kamila Bocková.

Co bych o sobě tak mohla říct?

Rok po mém narození mi byla diagnostikována SMA (II. typu). Přestože je život s touto nemocí jiný než život zdravého člověka, jsem úplně normální jednadvacetiletá žena.

Sama sebe vidím jako takového extrovertního introverta. Často se utápím sama ve svých myšlenkách, ale zároveň mi největší radost dělá, když mohu komunikovat s lidmi, vyslechnout je, sdílet své názory a myšlenky, trávit s nimi čas a pokud to jde, vykouzlit jim úsměv na tváři.

Ráda se učím novým věcem a myslím pozitivně. Baví mě hudba, literatura, umění a estetika. Ve volném čase píši (básně, recenze, úvahy...), kreslím a vytvářím prezentace na PC.

Mé oblíbené motto do života zní:
"Nikdy nevíš, jak silný jsi, dokud 'být silný' není jediná možnost, kterou máš."

Daniel Gruss

Jmenuji se Daniel Gruss a jsem z Ostravy.

Na střední škole jsem studoval obor Informační technologie, z kterého jsem také zdárně odmaturoval. Zvládám tedy vše kolem počítačové grafiky nebo webových stránek.

Baví mě cestování, hraní počítačových her, ale nepohrdnu ani dobrou knihou.

Moje motto je: "Život je třeba žít s úsměvem."

Rostislav Honus

Ahoj! Jmenuju se Rosťa Honus.

Profesně se zabývám nejraději tím, aby se lidé stali tím, kým mohou a chtějí být.

Mým velkým koníčkem je hudba všeho druhu (od hraní v kapele až po relaxační muziku). Ohromně mě baví cokoli tvořit, vymýšlet a rozjíždět nové věci a projekty.

V týmu "To jsme my" mám na starost podporu ostatních. Aby dokázali, co chtějí, a aby realizovali své sny. A to je taky to, co mě baví, co mi dává smysl a pocit uspokojení.

Mé životní motto? Nejspíš: "Kdo má proč, zvládne každé jak." (Viktor Frankl)

Jakub Kremer

Jmenuji se Jakub Kremer a je mi 25 let. Jsem mladý muž s dětskou mozkovou obrnou.

Mohu o sobě říct, že jsem velmi kamarádský, přátelský, společenský a spolehlivý.

Nejraději se zabývám děním kolem sebe, učím se novým věcem a přijímám nové výzvy. Mezi mé záliby patří PC, kultura, hlavně tedy festivaly a divadla, a zajímám se i o alternativní medicínu. Mám rád přírodu, a jelikož vlastním pět psů, není mi ani zvířecí přítomnost cizí.

Na PC zvládám práci s Wordem a Excel (začátečník), tvoření tabulek, úpravu textu, tvoření facebookových stránek a vyhledávání informací na internetu.

Rád také pomáhám druhým lidem a snažím se je naučit brát život s nadhledem a pokorou. Mým cílem je ostatní motivovat a ukázal jim, že život není jen černobílý.

Mám dvě motta, kterými se snažím řídit celý život, a ta zní:
,,Co tě nezabije, to tě posílí." a ,,Život je nejlepší učitel."

Martina Martušková

Jmenuji se Martina Martušková.

Baví mě podporovat lidi v tom, aby si plnili své sny, a mám to štěstí, že právě toto je součástí mé práce. Mou vášní je všímavost, šamanismus, imaginace    a všechno, co je spojeno s přírodou.

V týmu "To jsme my" jsem průvodce na cestě k cíli a starám se o koordinaci aktivit.

Mé oblíbené motto zní: "Nejlepší chvíle je tady a teď, jedině v přítomnosti měníme minulost i budoucnost."

Tomáš Martuška

Ahoj, jmenuji se Tomáš Martuška a studuji na zahradníka. Jednou bych chtěl vyrábět vlastní bylinkové čaje a koření.

Mým snem je seznámit se s buddhistickou kulturou naživo a vidět na vlastní oči buddhistické chrámy. Co mě nejvíc baví? Chodit do přírody.

To, čemu se chci věnovat v týmu "To jsme my" je robotika a vše, co souvisí s inovačními technologiemi, a mohlo by to tak usnadnit život hendikepovaným. Pro mě osobně to znamená samostatnost.

Moje životní filozofie je:
"Skrze bolest a beznaděj přichází porozumění. Díky meditaci a vlastním zážitkům jsem našel své poslání."

Jana Matlaková 

Ahoj! :-) Jmenuji se Jana Matlaková.

Má práce je smysluplná, zajímavá, ale hlavně ji dělám svým srdcem. Ráda totiž pomáhám lidem, kteří to potřebují. Snažím se jim pomoct najít směr jejich cesty k co nejvíce plnohodnotnému životu. Většinou se jedná  o lidičky, kteří to v životě nemají úplně jednoduché. Stejně tak to má i můj syn Honzík, kterému věnuji péči 24 hod. denně.

Svou rodinu miluji, mám manžela a tři děti. A právě rodina patří mezi mé koníčky. Dále se zajímám o hudbu, přírodu, cestování a vše, co dává smysl. Jsem optimista a na život se dívám s nadhledem, ale zároveň i s pokorou.

V týmu "To jsme my" mám na starost podporu ostatních, plnění jejich potřeb a snů. Protože, jak praví mé oblíbené motto, "Sny se mají plnit..dokud je čas!".

Honza Matlak

Jmenuji se Honza Matlak. I přesto, že mám diagnózu SMA I.-II. typu, jsem normální kluk plný optimismu.

Mám rád společnost a lidi, kteří jsou odhodlaní něco dokázat a postavit se životu stejně jako já. Mezi mé záliby patří PC a sledování filmů. Také moc rád cestuji a chodím fandit na hokej. Hlavně ale mám rád nové výzvy. Mám dva sourozence, se kterými trávím čas.

V projektu "To jsme my" se budu podílet na tvorbě třeba prací na PC a snahou uplatnit své plány a nápady.

Mé životní motto: "Přes překážky až ke hvězdám!"

Jakub Rohel

Jmenuji se Jakub Rohel, jsem z Ostravy a je mi 17 let.

Mám vrozenou Duchennovu svalovou dystrofii (DMD). Od svých šesti let jsem na vozíku a žiji společně s mamkou Petrou, jejím manželem Petrem a sestrami Štěpánkou (15) a Nelinkou (11 měsíců).

Mezi mé záliby patří hraní PC her, hudba, filmy, věda a technika.

Mé motto je: "Nakonec všechno dobře dopadne, a jestli to není dobré, tak to ještě není konec."

Petra Rohelová 

Jmenuji se Petra Rohelová, jsem z Ostravy a je mi 40 let.

Jsem matka Jakuba (17), který má svalovou dystrofii Duchenne a dvou dcer Štěpánky (15) a Nelinky (11 měsíců).

 Ráda se setkávám s různými lidmi, pečuji doma o děti a pracuji pro   pacientskou organizaci End Duchenne. Mám ráda přírodu, plavání a cestování. Když můžu tak ráda pomůžu.

Mé oblíbené motto je: "Láska je síla, a když je ti úzko, podívej se do slunce  a všechny stíny budeš mít za zády."

Anežka Sztwiertniová 

Ahoj! Jmenuji se Anežka Sztwiertniová, je mi 18 let a studuji na gymnáziu. Trpím svalovou dystrofií, která mě upoutala na invalidní vozík. Po absolvování gymnázia bych chtěla pokračovat na obchodně-podnikatelské fakultě. Jsem pozitivní člověk a užívám si života. Ráda komunikuji s lidmi, jsem společenská.Zvládám základní uživatelské práce na počítači (Word, Access, Excel, PowerPoint,...).

Mám i zkušenosti se správou facebookových stránek.Většinu svého volného času věnuji výcviku psů. Mým cílem je inspirovat rodiny s hendikepovanými dětmi k pořízení psa a jeho výcviku. Věřím, že to má smysl.Mé životní motto: "Věř, běž a dokážeš!" 

Lenka Sztwiertniová 

Ahoj, jmenuji se Lenka Sztwiertniová.

Mám ráda lidi, zvířata a život. Jsem pečující osobou, ale i přesto mám dostatek chuti i energie pracovat. Ráda pomáhám druhým, a proto jsem se našla v práci pro neziskovku. Díky mé zkušenosti z financování projektů z evropských fondů je shánění peněz mou specializací. Baví mě jakákoliv smysluplná práce zaměřená na cíl. Velmi ráda pracuji i fyzicky.

Mé životní motto: "Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být."