Eva Blažková

Jmenuji se Eva Blažková, jsem mladá žena se SMA, která bydlí ve větším rodinném domě na vesnici a nyní částečně na koleji. Již od malička miluji zvířata a přírodu, a to byl taky důvod, proč jsem se rozhodla jít studovat na Střední školu technickou a zemědělskou v Novém Jičíně. Vystudovala jsem obor Ekologie a životní prostředí a v roce 2018 jsem zdárně odmaturovala s vyznamenáním. V současné době studuji na vysoké škole v Ostravě - obor Systematická biologie a ekologie na OSU.

Mým aktuálním velkým cílem je vypracovat kvalitní práci, která by pomohla šířit povědomí o SMA. Spolupracuji s velmi laskavým a váženým vědcem, který byl oceněn cenou Neuron - RNDr. Michal Šimíček, Ph.D.

Absolvovala jsem praxi v Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Mou druhou praxí byla farma Bludička. Zajímám se o ekologii, životní prostředí a biologii. Moc ráda bořím veškerá tabu.

Doma provozuji menší azyl pro morčata a jiná drobná zvířata. Mezi mé další koníčky a zájmy patří čtení knih, sběr bylin, procházky, vybarvování antistresových omalovánek, návštěvy muzeí, hradů, zámků a mnoho dalšího. Jsem spíše introvert, ale ráda poznám nové lidi.

Zvládám práci s počítačem, editaci webu pomocí softwaru, tvorbu prezentací, plakátků a článků, natáčení a focení pomocí dronu. Na Facebooku vedu skupinu Morčatologie, která aktuálně čítá 3 980 členů. Mám tedy zkušenosti s komunikací a vedením lidí na internetu.

Nemám sice své oblíbené motto do života, ale velice se mi líbí tato myšlenka:
"Dokud bude člověk nelítostně ničit živé bytosti nižších řádů, nepozná ani zdraví, ani mír. Dokud budou lidé zabíjet zvířata, budou se zabíjet navzájem. Kdo seje vraždu a bolest, nemůže sklízet radost a lásku." - Pythagoras (starověký řecký matematik a filozof -585 - -500 př. n. l.)


Kamila Bocková

Ahoj! Mé jméno je Kamila Bocková a jsem z Třince. 

Rok a půl po mém narození mi byla diagnostikována SMA (II. typu). Přestože je život s touto nemocí jiný než život běžných lidí, snažím se ho žít, jak nejlépe umím.

Velkou radost mi dělá, když mohu komunikovat s lidmi, vyslechnout je, podělit se o své myšlenky a zkušenosti, trávit s nimi čas a pokud to jde, vykouzlit jim úsměv na tváři. Ráda se učím novým věcem a myslím pozitivně. Prostřednictví svého instragramového účtu (@kami.bockova) se snažím rozšiřovat povědomí o SMA, bořit mýty o lidech s tělesným postižením a ukázat, že i život se vzácným onemocněním může být plnohodnotný.

Zajímám se také o aktuální dění a problémy dnešní společnosti, věnuji se dobrovolnictví (v současné době jsem už přes půl roku dobrovolnicí v projektu @respektuju) a volný čas trávím nejraději s přáteli. Miluji hudbu, hluboké konverzace, přírodu, kočky, poezii, dobrou kávu, umění a všechny ty zdánlivé maličkosti, které dělají náš svět krásnější. Mým velkým koníčkem je tvůrčí psaní - umístila jsem se již v několika literárních soutěžích. Mám tedy zkušenosti se psaním textů a se základní jazykovou korekturou textů. Zvládám ale i tvorbu webových stránek, správu sociálních sítí a základy administrativní činnosti. 

Mé oblíbené motto zní: "Nikdy nevíš, jak silný jsi, dokud 'být silný' není jediná možnost, kterou máš."


Daniel Gruss

Jmenuji se Daniel Gruss a jsem z Ostravy.

Na střední škole jsem studoval obor Informační technologie, z kterého jsem také zdárně odmaturoval. Zvládám tedy vše kolem počítačové grafiky nebo webových stránek.

Baví mě cestování - napsal jsem už mnoho příspěvků do rubriky "dovolená bez bariér" - hraní počítačových her, ale nepohrdnu ani dobrou knihou.

Moje motto je: "Život je třeba žít s úsměvem."


Rostislav Honus

Ahoj! Jmenuju se Rosťa Honus.

Profesně se zabývám nejraději tím, aby se lidé stali tím, kým mohou a chtějí být.

Mým velkým koníčkem je hudba všeho druhu (od hraní v kapele až po relaxační muziku). Ohromně mě baví cokoli tvořit, vymýšlet a rozjíždět nové věci a projekty.

V týmu "To jsme my" mám na starost podporu ostatních. Aby dokázali, co chtějí, a aby realizovali své sny. A to je taky to, co mě baví, co mi dává smysl a pocit uspokojení.

Mé životní motto? Nejspíš: "Kdo má proč, zvládne každé jak." (Viktor Frankl)


Jakub Kremer

Jmenuji se Jakub Kremer a jsem mladý muž s dětskou mozkovou obrnou.

Mohu o sobě říct, že jsem velmi kamarádský, přátelský, společenský a spolehlivý. Nejraději se zabývám děním kolem sebe, učím se novým věcem a přijímám nové výzvy. Mezi mé záliby patří PC, kultura, hlavně tedy festivaly a divadla, a zajímám se i o alternativní medicínu. Mám rád přírodu, a jelikož vlastním pět psů, není mi ani zvířecí přítomnost cizí.

Na PC zvládám práci s Wordem a Excel (začátečník), tvoření tabulek, úpravu textu, tvoření facebookových stránek a vyhledávání informací na internetu.

Rád také pomáhám druhým lidem a snažím se je naučit brát život s nadhledem a pokorou. Mým cílem je ostatní motivovat a ukázal jim, že život není jen černobílý.

Mám dvě motta, kterými se snažím řídit celý život, a ta zní:
,,Co tě nezabije, to tě posílí." a ,,Život je nejlepší učitel."


Martina Martušková

Jmenuji se Martina Martušková.

Baví mě podporovat lidi v tom, aby si plnili své sny, a mám to štěstí, že právě toto je součástí mé práce. Mou vášní je všímavost, šamanismus, imaginace a všechno, co je spojeno s přírodou.

V týmu "To jsme my" jsem průvodce na cestě k cíli a starám se o koordinaci aktivit.

Mé oblíbené motto zní: "Nejlepší chvíle je tady a teď, jedině v přítomnosti měníme minulost i budoucnost."


Tomáš Martuška

Ahoj, jmenuji se Tomáš Martuška a jsem zahradník a zahradní návrhář. Jednou bych chtěl vyrábět vlastní bylinkové čaje a koření.

Mým snem je seznámit se s buddhistickou kulturou naživo a vidět na vlastní oči buddhistické chrámy. Co mě nejvíc baví? Chodit do přírody.

To, čemu se chci věnovat v týmu "To jsme my" je robotika a vše, co souvisí s inovačními technologiemi, a mohlo by to tak usnadnit život hendikepovaným. Pro mě osobně to znamená samostatnost. Má životní filozofie zní:

"Skrze bolest a beznaděj přichází porozumění. Díky meditaci a vlastním zážitkům jsem našel své poslání."


Jana Matlaková

Ahoj! :-) Jmenuji se Jana Matlaková.

Má práce je smysluplná, zajímavá, ale hlavně ji dělám svým srdcem. Ráda totiž pomáhám lidem, kteří to potřebují. Snažím se jim pomoct najít směr jejich cesty k co nejvíce plnohodnotnému životu. Většinou se jedná  o lidičky, kteří to v životě nemají úplně jednoduché. Stejně tak to má i můj syn Honzík, kterému věnuji péči 24 hod. denně.

Svou rodinu miluji, mám tři děti. A právě rodina patří mezi mé koníčky. Dále se zajímám o hudbu, přírodu, cestování a vše, co dává smysl. Jsem optimista a na život se dívám s nadhledem, ale zároveň i s pokorou.

V týmu "To jsme my" mám na starost podporu ostatních, plnění jejich potřeb a snů. Protože, jak praví mé oblíbené motto: "Sny se mají plnit - dokud je čas!"


Honza Matlak

Jmenuji se Honza Matlak. I přesto, že mám diagnózu SMA I.-II. typu, jsem normální kluk plný optimismu.

Mám rád společnost a lidi, kteří jsou odhodlaní něco dokázat a postavit se životu stejně jako já. Mezi mé záliby patří PC a sledování filmů. Také moc rád cestuji a chodím fandit na hokej. Hlavně ale mám rád nové výzvy. Mám dva sourozence, se kterými trávím čas.

V projektu "To jsme my" se budu podílet na tvorbě třeba prací na PC a snahou uplatnit své plány a nápady.

Mé životní motto: "Přes překážky až ke hvězdám!"


Anežka Sztwiertniová 

Ahoj! Jmenuji se Anežka Sztwiertniová, je mi 21 let a studuji na vysoké škole marketing. 

Trpím svalovou dystrofií, která mě upoutala na invalidní vozík. Jsem pozitivní člověk a užívám si života. Ráda komunikuji s lidmi, jsem společenská. Zvládám základní uživatelské práce na počítači a ráda tvořím grafiku (Word, Access, Excel, PowerPoint, Canva...). Mám i zkušenosti se správou facebookových stránek. 

Většinu svého volného času věnuji výcviku psů. Mým cílem je inspirovat rodiny s hendikepovanými dětmi k pořízení psa a jeho výcviku. Věřím, že to má smysl. 

Mé životní motto: "Věř, běž a dokážeš!"


Lenka Sztwiertniová 

Ahoj, jmenuji se Lenka Sztwiertniová. 

Mám ráda lidi, zvířata a život. Jsem pečující osobou, ale i přesto mám dostatek chuti i energie pracovat. Ráda pomáhám druhým, a proto jsem se našla v práci pro neziskovku. Díky mé zkušenosti z financování projektů z evropských fondů je shánění peněz mou specializací. Baví mě jakákoliv smysluplná práce zaměřená na cíl. Velmi ráda pracuji i fyzicky.

Mé životní motto: "Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být."