Bešeňová

26.11.2021

Blíží se nám konec roku a dovoleným v zahraničí kvůli současné epidemiologické situaci odzvonilo. Co si ale naplánovat krátkou dovolenou na příští rok? Pokud rádi relaxujete naloženi ve vaně, jistě se vám náš dnešní tip bude líbit.

Termální koupaliště a aquapark Bešeňová se nachází na severu Slovenska nedaleko města Liptovský Mikuláš. Autem se z Ostravy do Bešeňové dostanete za necelé tři hodiny. Můžete si vybrat, zda zvolíte jednodenní výlet, nebo se rozhodnete pro několikadenní odpočinek v termálních bazénech.

My se rozhodli pro několikadenní dovolenou. V okolí aquaparku je spousta ubytování, avšak bezbariérový přístup nabízí jen pár z nich. My zvolili apartmán Krištof v hotelu Luka, který se nachází přímo v samotném aquaparku. Tento apartmán je přízemní, s malou terasou s výhledem na bazény. Je vhodný pro 2-4 osoby, v pokoji je manželská postel a rozkládací gauč, na kterém se bez problému vyspí dvě dospělé osoby. Nechybí ani kuchyňský koutek, kde si můžete připravit nějaké jídlo (pokud si nezvolíte snídani či polopenzi v ceně). Koupelna ale není bezbariérová, proto jej doporučuji pouze těm, které dokáže doprovod do koupelny přenést. V koupelně je malý sprchový kout, umyvadlo a záchodová mísa. Celý apartmán je menší, ale vlezla jsem se zde i se dvěma vozíky.

Vstup do termálního koupaliště a aquaparku je pouhých 10 metrů od vstupních dveří apartmánu Krištof, takže můžete přejít pouze v plavkách a županu. U vstupu se nachází turnikety, které mají také branku pro vozíčkáře a kočárky.

Samotný areál obsahuje 8 venkovních bazénů s geotermální vodou, 3 bazény s tobogány, 5 venkovních bazénů s čirou ohřívanou vodou (divoká řeka, bublinky, atrakce pro děti,...) a 4 vnitřní bazény. Teplota vody bazénů je 24-40 °C, většina bazénů je otevřena celoročně. V jednom termální bazénu se nachází i bar, takže se můžete osvěžit přímo ve vodě. V celém areálu je také spousta občerstvení, od hranolek přes zmrzlinu, halušky až po grilované kuře.

Většina areálu je přístupná invalidnímu vozíku, jen na některých místech jsou přechody přes vodu (hluboké asi 10 cm), které nejsou vhodné pro elektrický vozík. Dá se jim ale vyhnout. U bazénů sice nejsou zvedáky, ale místní plavčíci jsou velmi ochotní a rádi pomůžou.

Osobně mohu tuto dovolenou velmi doporučit. Díky termálním bazénům a vodním atrakcím je vhodná pro celou rodinu. Každý si najde to své.

Anežka