Suntago Water Park

15.03.2022

Pokud i vy máte už dost chladných dní, přijde vám dnešní tip na výlet vhod. Navštívili jsme Suntago Water Park, největší aquapark v Evropě, který se nachází 50 km od Varšavy.

Suntago aquapark má 3 zóny bazénů, podle kterých se odvíjí cena vstupného - základní Jumango, Relax zónu (16+) s termálními a relaxačními bazény a zónu Saunaria s několika saunami. My si zvolili zónu základní spolu s Relax zónou a mohu doporučit.
Na webových stránkách aquapark uvádí, že je plně přizpůsoben pro lidi s hendikepem. To ale úplná pravda není. Pojďme se na to podívat.

Parkoviště má dostatečnou kapacitu míst pro hendikepované, které se nachází v blízkosti vstupu do budovy. Lidé s hendikepem i jejich doprovod mají také snížené vstupné o 15 zlotých (celodenní vstupné) oproti vstupnému pro dospělé. Na pokladně na požádání zajistí náhradní mechanický invalidní vozík se síťovaným sedem, který je vhodný k vodě. 

Areál aquaparku je celkově bezbariérový, na místech se schody je nájezd nebo výtah. V šatnách se nachází bezbariérové WC, ve kterém je také sprcha s madly a sedátkem a také skvěle poslouží jako převlékací kabinka. Mezi šatnami a bazény je přechod s automatickými sprchami na nohy, které ale personál může vypnout, aby návštěvníci „projeli suchým kolečkem”. V místech, kde jsou turnikety nechybí branka pro vozíky a kočárky.

Aquapark nabízí obrovské množství vodních aktivit od relaxačních bazénů přes tobogány až po bazény s vlnobitím. Žádný z bazénů ale nemá zvedák a návštěvníci s hendikepem si tak musí poradit se schody do vody. 

V celém areálu je více než 700 živých palem, což sice zajišťuje nádherný pohled, ale pro uživatele invalidního vozíku je to velmi nepraktické, protože některá místa mezi palmami jsou velmi úzká, a tak se vozík nemusí všude dostat. Trasy mezi velkými bazény jsou ale plně přístupné. 

Pro koho je tedy tento tip na výlet vhodný?

Suntago bych doporučila všem, kteří zvládají ujít alespoň pár metrů, nebo je jejich doprovod zvládne po schodech přemístit z vozíku do vody. Pro ty je tento aquapark skvělým místem na odpočinek a relaxaci.


Anežka