Swissminiatur

03.06.2019

V dnešním tipu na výlet se podíváme trochu dál. Toto místo se nachází  ve Švýcarsku v Melide kousek od italských hranic u Luganského jezera (Lago di Lugano) a v blízkosti města Lugano. Toto jezero není zrovna největší, ale je velmi rozmanité, krásné a hodně členité s prudkými břehy. Jeho poloha je z části v Itálii a z části ve Švýcarsku. Maximální hloubka 288 metrů.  

A teď už k samotnému Swissminiatur. Tento zábavní park je v podstatě miniaturou Švýcarska. Toto zajímavé místo nabízí k vidění ty nejvýznamnější budovy velké historické hodnoty i modernější důležitá místa Švýcarska pohromadě na jednom místě ve zmenšené podobě. 

Vypíši pár modelů: Za zmínku určitě stojí hrad Burgdorf, hrad Chillon, hrad Kyburg, letiště v Bernu a přístav, který je reálně na řece Rýn. Na vodě v areálu plavou lodičky, po zmenšené dálnici jezdí auta a po okraji areálu to vše objíždí vláček, na kterém se můžou svést děti.

Teď to nejdůležitější. Parkování pro zdravotně postižené je kousek od vchodu (viz. mapa pod článkem). Je tam i bezbariérový záchod, avšak je trochu menší. Naštěstí jsem tam docela v pohodě dostal. Jenom, co si pamatuji, tak dveře trochu zlobily. Je zde i možnost občerstvení, lze koupit něco na zub i k pití. Podle mého názoru by se mohlo toto místo líbit jak většině lidem na vozíku, tak i chodícím a především pak nadchnout ty, kteří chtějí trochu víc poznat Švýcarsko.


Dan