Praha (část 2.) - Letecké muzeum

09.05.2019

Praha. Hlavní město České republiky a oblíbené místo pro výlet nebo víkendový pobyt, pokud preferujete víc než přírodu ruch města. Jako symbol státu by mělo být toto nádherné město i symbolem, co se bezbariérovosti týče. Ale ne všude tomu tak je. A proto Vám přináším pár známých pražských míst z pohledu vozíčkáře a postřehy ohledně přístupnosti na nich. 


Další z tipů na výlet po Praze nás zavede do muzea plného zajímavých letadel. Letecké muzeu se nachází v části Praha-Kbely a bylo založeno roku 1968. Je jedním z nejvýznamnějších muzeí tohoto typu v Evropě. Ve sbírkách mají až 275 letadel, z nichž je 155 uschováno v depozitářích. Muzeum má také v nabídce mnoho dalších vystavených předmětů týkajících se především historie československého a českého letectví. Některé vystavené letouny jsou světové unikáty.

Muzeum je vždy otevřeno od začátku května do konce října každý den s výjimkou pondělí. Otevírací doba od 10.00 - 18.00 hodin. Vstup je zdarma pro každého. K tomuto muzeu patří areál Staré Aerovky v Letňanech, který je cca. 900 metrů od hangárů ve Kbelích. 

Co se týče přístupnosti, tak bezbariérový přístup je všude, i na WC. Jenom jeden nájezd je trochu prudší, ale není problém jej překonat. Parkování se nachází od vchodu doprava a poté vlevo je vjezd na parkoviště přibližně 150 metrů. V areálu muzea je možnost se občerstvit a koupit si něco na památku.

Dan