Sárvár

26.05.2019

Dnes pro vás přináším tip na dovolenou v zahraničí. Pokud si libujete relaxováním v teplé vodě, tak je tato dovolená přesně pro vás.


Autem přes naše rakouské sousedy

Se svou rodinou jsme navštívili maďarské termální lázně Sárvár. Možností jak do Sárváru dojet je více. První trasa je přes Slovensko. Tato trasa vede po dálnici jak ve Slovensku, tak i v Maďarsku. Budete tedy potřebovat koupit dvě dálniční známky. 
Druhá trasa vede přes Rakousko. Tato trasa vede po dálnici jen v Rakousku a tudíž na jedné dálníční známce ušetříte. My si zvolili trasu přes naše rakouské sousedy. Cesta trvala něco přes 5 hodin a nejhorší část trasy byla překvapivě na území ČR (kolony a díry na dálnici).

Hotel Park Inn Sárvár

Byli jsme ubytováni v hotelu Park Inn by Radisson Sárvár. Hotel je vybaven výtahy a nájezdy a nabízí několik bezbariérových dvoulůžkových pokojů. Pokud jste vícečlenná rodina, je možné si propojit dveřmi bezbariérový pokoj s vedlejším dvoulůžkovým pokojem. Bezbariérový pokoj je opravdu skvěle vybaven. Celý pokoj je obrovský, vozík se dostane k posteli ze všech stran. Bezbariérová koupelna má vyvýšený záchod, sprchový kout se sedátkem na sprchování a dokonce i zvětšovací zrcátko na úrovni vozíčkáře. Jediným problémem je umyvadlo, které je poměrně vysoké a hluboké, což může být pro lidi s kontrakturami překážka.
Na vstupních dveřích je kukátko na úrovni vozíčkáře, to jsem ale nevyužila.

Termální lázně Sárvár

Hotel a lázně jsou propojeny vytápěnou chodbou, takže dojdete do lázní bez problému i v sychravém počasí. Do areálu lázní se dostanete přes turnikety. To zní jako velká bariéra, ale hned vedle se nachází vstup pro vozíky a kočárky. Termální lázně zahrnují dva termální bazény s léčivou vodou, jeden bazén s atrakcemi a další plavecké a dětské bazény či bazény s tobogány jak uvnitř, tak ve venkovních prostorech. 
U termálních bazénů a bazénu s atrakcemi jsou zvedáky. Zvedáky jsou ale vhodné pro ty, kteří usedí sami s nohama dolů. 
Termální bazény jsou hluboké 95 cm, mají tam zákaz vstupu děti do 14 let (a plavčík to opravdu hlídá). Studenější bazén má 32-34 °C a je s průplavem ven. Teplejší má 34-37 °C.
Bazén s atrakcemi má také průplav ven. Je vybaven několika vířivými kouty, tryskami, chrliči, divokou řekou (která není moc divoká) a dalšími bublinkami. Teplota vody 32-34 °C, hloubka 95-140 cm. 


Pozor na nabraná kila!

V hotelu Park Inn máte možnost polopenze či all inclusive. Polopenze zahrnuje snídani formou buffetu s nápoji a večeři formou buffetu bez nápojů. All inclusive zahrnuje snídani formou buffetu, pozdní snídani formou buffetu, oběd formou buffetu, odpolední brunch formou buffetu a večeři formou buffetu. Pokud si zvolíte all inclusive stravování, tak vás ujišťuji, že hlad mít nebudete. V ramci all inclusive máte od 7:00 do 21:30 nealkoholické nápoje, pivo, víno, kávy a čaje po celý den k dispozici. 


Skvělý relax pro celou rodinu

Pokud plánujete nějakou dovolenou, ale obáváte se nepříznivého počasí, tak mohu Sárvár jen a jen doporučit. Je to skvělá dovolená pro všechny generace.


Anežka