Naučná stezka Beskydské nebe - Trojanovice

07.05.2019

Jarní počasí doslova láká na procházku nebo výlet někam do přírody. Pokud už máte okolní přírodu prochozenou (nebo proježděnou) křížem krážem, přináším právě pro vás tip na výlet.


V Trojanovicích poblíž Frenštátu pod Radhoštěm se nachází naučná stezka Beskydské nebe. Stezka je vhodná spíše pro mladší děti, ale i starším se bude líbit. Nachází se zde nejrůznější naučné cedule o ptácích a jiných zvířatech žijících v beskydských lesích. Najdete tam také několik expozic, které si můžete vyzkoušet.
Pokud vyrazíte právě na toto místo, doporučuji zapnout navigaci, poněvadž po cestě nejsou žádné navigační cedule. Parkování je možné u skokanského můstku, minutu chůze od naučné stezky. Parkovací místa nejsou vyznačená, prostoru je ale dostatek i pro auto s plošinou. Vstupné na stezku je zdarma.
Stezka je dlouhá asi 100 metrů. Je plně bezbariérová, jen při vstupu na stezku je menší schůdek, který se ale dá překonat bez větších problémů. Naučná stezka je z pevného dřeva, dřevěná podlaha je poměrně hladká, vozík nedrkotá. 


Jelikož návštěva naučné stezky není na celé odpoledne, doporučuji výlet spojit s prohlídkou okolí a již zmiňovaných skokanských můstků. Krásná příroda, nádherný výhled na Frenštát, čistý vzduch, to vše můžou nabídnout Trojanovice. U skokanských můstků je také možnost se projet lanovkou, což může být vzhledem k okolní krajině pěkný zážitek.

Pokud budete mít hlad, doporučuji navštívit restauraci Rekovice, která se kousek od skokanských můstků nachází. Jídlo mají opravdu vynikající, také jejich domácí limonády jsou výborné. Bezbariérový záchod je obrovský, jsou tam k dispozici dokonce i vlhčené ubrousky. Venku v areálu mají zajímavou dřevěnou vyhlídku, která vypadá dobře na fotkách.

Celý výlet jsem absolvovala na elektrickém vozíku, ale věřím, že je možná ho zdolat i na vozíku mechanickém. Pokud chcete strávit odpoledne na nenáročném výletě, tak jsou Trojanovice skvělou volbou. 

Anežka