Valašské muzeum v přírodě

27.05.2019

Valašská dědina - Rožnov pod Radhoštěm

Největší prohlídkový okruh, výborný pro procházku na čerstvém vzduchu. Svou členitosti a rozlohou připomíná skutečnou starou vesničku. Vidět můžete mnoho domů či domečků, ale také velkých usedlostí bohatých lidí a sedláků. V areálu se nachází stará škola, kostel, funkční větrný mlýn (v sezóně je zde přítomen mlynář), kovárna a mnoho dalšího.

Na statku jsou zvířátka všeho druhu. Od hus, kachen, slípek až po krávu, osla a koně. Nahoře na pastvě dokonce i ovečky. V sezóně jsou přítomni i "obyvatelé", kteří rádi zodpoví Vaše otázky. Koná se zde spousta akcí.

Do domků se s vozíkem bohužel nedostanete, všechny mají úzké dveře a vysoké prahy. Návštěva však stojí za to, domečky a celá ves je nádherná především exteriérem. U usedlostí jsou ukázky tradičních zahrádek, plodin, rostlin a řemesel.

Jak je to zde s terénem? Terén je členitý, místy kopcovitý. Na začátku, když se vyjdete od pokladen, je malý schůdek, ten by měly překonat ale i elektrické vozíky. První kopec je zutužený, je zde štěrkový povrch jen místy vystupují větší kameny. Tady by mohly mít některé elektrické vozíky problém, například šestikolky nebo vozíky vhodné zejména k interiérovému využití. Zbytek areálu je většinou s asfaltovou cestou, občas kopec. Doporučuji asistenci.

Zhruba uprostřed vesničky je opravdu veliký bezbariérový záchod, kde byste snad mohli i závodit.


Tak neváhejte, navštivte toto hezké místo v přírodě a ocitnete se jako ve starých časech.


Eva