Werk Aréna v Třinci

13.10.2019

Dnes "zabruslíme" na místo, které si "tyká" nejen s hokejem, ale i s jinými kulturními možnostmi. Jedná se o víceúčelovou halu, která nese jméno Werk Aréna. Pyšní se kapacitou 5 400 diváků a nachází se v Třinci, takže dnešní představení mého oblíbeného místa z pohledu mě jako vozíčkáře bude tzv. "na domácí půdě".

Vrátíme se tedy k samotnému hokeji. Na parkovišti před Werk Arénou se nachází několik míst pro vozíčkáře, kde můžete zaparkovat. Doporučuji však být na místě cca. hodinu před samotným začátkem hokeje.

Poté, co Vaše auto najde své místo, je řada na Vás, aby jste si své místo v aréně našli i vy. Stačí zajít na recepci, kterou najdete hned u vstupu do samotné budovy. Po domluvě na recepci můžete jet s vozíkem přímo do sektoru pro vozíčkáře a pak už jen zbývá počkat si až hokej začne.

Musím říct, že tohle místo je úplně super, člověk je přímo u ledu a hokej tím pádem má jako na dlani. Atmosféra při zápase je naprosto neuvěřitelná - skandující fanoušci,  zvuk, když puk trefí do mantinelu a pocit, jak mi celé tělo nadskočí radostí, když "naši" dají gól, je nepopsatelný!

Pokud Vás ze samotného fandění dožene hlad nebo žízeň, vyjeďte jednoduše výtahem do bufetu, kde si můžete vybrat to, na co máte právě chuť. Co se týká záchodů pro vozíčkáře, nemusíte mít vůbec obavy. Je jich zde hned několik.

Werk Aréna je zcela bezbariérová a mohu ji všem vřele doporučit. Myslím si, že pro zaplnění dlouhých pochmurných podzimních či zimních večerů se pro Vás stane hokej v této aréně ideálním společníkem.


Lenka Pietrová