Luhačovice

06.05.2019

Lázeňské město Luhačovice, obklopené nádhernou lesnatou přírodou, nenabízí pouze lázeňské pobyty, ale i místo pro skvělý výlet.

Hned na začátek počítejte s mírným problémem při parkování, hlavně o víkendech, svátcích a prázdninách. Je lepší hledat místo v uličkách, nebo u Albertu.

Po celých lázních vede asfaltka (místy hrbol, či výmol - nic vážného), kolem hlavního prostoru, kolonády, Jurkovičova domu a nového Jubilejního pramene, se nachází písčitá cesta. Cesta je zutužená, se všemi vozíky se dá projet.

Při mé poslední návštěvě v dubnu 2019, probíhala rekonstrukce kolonády a budovy s Vincentkou. Nešlo tamtudy projet, ale běžně do budovy vede dřevěný nájezd (mírně rozpadnutý :-)).

Takřka ke všem pramenům se s vozíkem dostanete, občas je potřeba krapet pomoci, takže asistenta vezměte s sebou též. ;-) K pramenu Aloisky vede větší kopec, s elekričákem v se dá zvládnout v pohodě. U Ottovky jsou na první pohled schody. Vozíčkáři, vezměte to kolem, objížďkou vlevo! Je tam jen mírný kopec.

Doporučuji také navštívit muzeum lázní i galerii (u infocentra).

V lázních se nachází veřejné bezbariérové WC, nebojte, bylo čisté. Z jedné strany k němu vede plošina, z druhé cesta směrem od parkoviště.

Přeji krásný výlet a nezapomeňte ochutnat všechny prameny! :-)

Eva