Zoologická zahrada Ostrava

28.04.2019

Zvířátka jsou oblíbená u všech věkových kategorií, a proto pro Vás máme tip na další ZOO, tentokrát na tu v Ostravě. 

Máte rádi zvířátka a přírodu? Tak zajeďte navštívit ZOO Ostrava. Vstupné pro ZTP/P stojí 90 Kč. Může se však lišit podle věku, či sezóny. Při zakoupení vstupenky dostanete zdarma mapku celého areálu, pokud ji nedostanete, vyžádejte si ji, jsou na ni vyznačena bezbariérová WC a nepřístupný terén (kopce, srázy).

Po vstupu do ZOO jako první uvidíte plameňáky, pak vás čeká cesta mírně dolů z kopce. U expozice ptáků je více kopcovitý terén, který už je složitější na překonání, ale dá se to zvládnout jak s mechanickým, tak s elektrickým vozíkem. Stejně tak je to i u expozice opic, kde je terén také kopcovitý. Do vnitřních pavilonů je obtížnější se dostat díky dveřím, které jsou těžké a samy otevřeny nedrží. Pavilon Noční Tanganika bezbariérový není - schody. Kam se však můžete dostat, je pavilon slonů a pavilon evoluce.

Co se parkování týká, parkovat je možné přímo před ZOO, pro ZTP/P je parkování zdarma. WC se nachází přímo u vstupu do ZOO, nebo pak u již zmiňovaného pavilonu slonů a evoluce. Po celé ZOO jsou rozmístěny stánky s občerstvením a jsou zde i prvky pro nevidomé, ale pouze u některých expozic.

Jakub K.