Novinky / Informace / Články

Anežce Sztwiertniové bylo půl roku, když jí diagnostikovali progresivní svalové onemocnění a rodičům řekli, že nikdy nebude žít plnohodnotný život a bude upoutána na invalidní vozík. Teď jí je už osmnáct a přestože musí používat invalidní elektrický vozík, studuje na gymnáziu a vede spokojený život, kterým ji provází její psí společníci.

A je to! Jelikož sociální sítě vládnou světu, tak nás od dnešního dne najdete už i na Facebooku a Instagramu a to pod jménem @tojsmemy.team, takže nyní máte mnohem rychlejší možnost jak se s námi spojit a komunikovat. Tak šup! Followněte nás a už nikdy Vám neutečou žádné novinky. #sluzbykteremajismysl

Dne 2. 3. 2019 se konal koncert funk-folkové kapely Heblo, jejímž členem je i náš Rosťa. Akce se konala při příležitosti křtu debutového alba MEZIČASÍ v Polance nad Odrou v místním kině Retrostar. Tvorbu alba jste mohli podpořit prostřednictvím www.startovac.cz. a projektu se zapojilo celkem 102 lidí.

Něco jako úvod...

Vítejte! Jak už jste se mohli z úvodu této webové stránky dozvědět, jsme parta mladých lidí se zdravotním hendikepem. Mimo to ale hlavně kolektiv přátel, rodičů a sourozenců, kteří se chtějí realizovat a být tady pro druhé. Zajišťujeme linku důvěry a služby v rámci sociálního podnikání projektu Podpora péče. A jelikož já jsem dostala na starosti tento blog, ráda bych napsala pár vět na úvod.

Už jako malá jsem si psala různé "deníčky", ale žel bohu, má paranoia a strach z toho, že by si je mohl přečíst někdo neoprávněný, skoro vždy předčily touhu uchovat si myšlenky zapsané. A tak tyto "deníčky" většinou skončily stejně tak rychle, jako začaly. Co už. I přesto však touha po psaní zvítězila a tak jsem si vždy, když jsem se potřebovala vypsat, ukládala své myšlenky do poznámek v mobilu... což dělám v podstatě dodnes (a pak se divím, že mám málo místa v paměti, když je to samá báseň, úvaha a miliony dalších věcí). Několikrát za život mě napadlo, že bych si mohla založit blog, kde bych měla místa dostatek a nebyla bych omezená počtem MB, ale nějak na to nikdy nedošlo. A proto jsem šťastná, že díky tomuto projektu mám šanci psát tady. Pro vás.

Budu Vám přinášet různé aktuality, rozhovory, články a informace o nás, o tomto projektu a o akcích. Buďte tedy připraveni. Může se stát cokoli. 

Kamila :-)