Novinky / Informace / Články

Co si budeme povídat... často to vozíčkáři nemají vůbec lehké. Věčné překonávání bariér v podobě schodišť, nerovného terénu nebo i hloupého obrubníku. A to mluvím jen o překážkách fyzických.

Ve dnech 3.-5.5.2019 se konal víkendový pobyt pro rodiny s dětmi a dospělými trpícími nervosvalovým onemocněním v rámci projektu Podpora Péče. Pobyt se konal v Hotelu DUO v Horní Bečvě a byl podpořen Nadačním fondem Avast. Zde se tedy sešel i náš tým a myslím, že mohu za nás všechny říct, že jsme si ty tři dny užili naplno!

Včerejškem skončil tzv. Peříčkový týden (22. - 28. 4. 2019), což je každoroční celorepubliková sbírka pro nadaci Pomozte dětem. Během tohoto týdne chodí po různých městech v republice dobrovolníci se žlutými tričky a kasičkami a vybírají příspěvky od anonymních dárců. Vybraná částka pak poslouží organizacím starající se o ohrožené a znevýhodněné...

V neděli 28. dubna měly Anežka a Eva přednášku o našem projektu To jsme my na pobytu pro rodiny s dětmi s nervosvalovými onemocněními. Přednáška měla úspěch, nadchla spoustu mladých hendikepovaných lidí, zajímali se a chtěli by se také časem zapojit do našeho projektu. Po přednášce následovala krátká ukázka dogdancingu, která byla oblíbená...

Jak žít plnohodnotný život i přes hendikep? Jak to nevzdat? Kuba Kremer nám přináší malé zamyšlení na toto téma a také jeho pohled na život.

Něco jako úvod...

Vítejte! Jak už jste se mohli z úvodu této webové stránky dozvědět, jsme parta mladých lidí se zdravotním hendikepem. Mimo to ale hlavně kolektiv přátel, rodičů a sourozenců, kteří se chtějí realizovat a být tady pro druhé. Zajišťujeme linku důvěry a služby v rámci sociálního podnikání projektu Podpora péče. A jelikož já jsem dostala na starosti tento blog, ráda bych napsala pár vět na úvod.

Už jako malá jsem si psala různé "deníčky", ale žel bohu, má paranoia a strach z toho, že by si je mohl přečíst někdo neoprávněný, skoro vždy předčily touhu uchovat si myšlenky zapsané. A tak tyto "deníčky" většinou skončily stejně tak rychle, jako začaly. Co už. I přesto však touha po psaní zvítězila a tak jsem si vždy, když jsem se potřebovala vypsat, ukládala své myšlenky do poznámek v mobilu... což dělám v podstatě dodnes (a pak se divím, že mám málo místa v paměti, když je to samá báseň, úvaha a miliony dalších věcí). Několikrát za život mě napadlo, že bych si mohla založit blog, kde bych měla místa dostatek a nebyla bych omezená počtem MB, ale nějak na to nikdy nedošlo. A proto jsem šťastná, že díky tomuto projektu mám šanci psát tady. Pro vás.

Budu Vám přinášet různé aktuality, rozhovory, články a informace o nás, o tomto projektu a o akcích. Buďte tedy připraveni. Může se stát cokoli. 

Kamila :-)