Víkendový pobyt v Horní Bečvě (3. - 5.5.2019)

06.05.2019

Ve dnech 3.-5.5.2019 se konal víkendový pobyt pro rodiny s dětmi a dospělými trpícími nervosvalovým onemocněním v rámci projektu Podpora Péče. Pobyt se konal v Hotelu DUO v Horní Bečvě a byl podpořen Nadačním fondem Avast. Zde se tedy sešel i náš tým a myslím, že mohu za nás všechny říct, že jsme si ty tři dny užili naplno!

Příjezd na Hotel DUO byl naplánován mezi 15 - 16 hodinou. Poté, co se každý s každým přivítal, jsme se šli zabydlet do přidělených pokojů a pak už jsme pospíchali na sraz do společenské místnosti, kde na všechny čekalo občerstvení. Páteční večer jsme strávili povídáním si, hraním karetní hry BANG! a Anežka v obklíčení (nejen) dětí předváděla ukázky dogdancingu s její fenečkou Nexi.

V sobotu jsme se probudili do krásného slunečného rána. Bohužel nám dobré počasí nevydrželo celý den, ale i tak jsme stihli procházku, chvílemi kříženou s výšlapem. Prošli jsme se kolem přehrady, vyjeli a sjeli pár prudkých kopců a hlavně, stačili se vrátit včas na oběd. Po obědě jsme se sešli ve společenské místnosti, kde měl náš tým prezentaci, ve které představil ToJsmeMy projekt a Tomáš Michopulos ukázky z rekonstrukce připravovaného komunitního centra. Dále následovala tvůrčí dvouhodinka, kde si na své přišly všechny kreativní duše. Rosťa nás naučil kreslit tečkovací technikou. Kreslilo se akrylovými barvami na kamínky, mušle a přívězky na krk ve tvaru kytiček. Hotové výrobky si každý mohl odvést domů. Pro nejmenší tu byla ekohlína (jediná jedlá plastelína). 

Kolem 16:00 přijela Evča s morčátky! Po prezentaci na téma Morčatologie následovala ukázka caviaterapie (tj. terapie s morčaty) v praxi. Kontakt s těmito malými tvorečky pozitivně působí na psychickou pohodu člověka, zabraňuje depresím a pocitu samoty. Eva s sebou měla 2 roztomilé morčecí kluky, podložky, pamlsky a každý, kdo chtěl, si s morčátky mohl pohrát, nakrmit je nebo si je třeba jen pohladit. A zájem o ně byl opravdu velký, jak mezi dětmi, tak mezi dospělými!

Hlavním bodem programu večerního bylo karaoke, které přivezl již zmiňovaný Tomáš. Zpívaly se samé hitovky a došlo i tanec. Řeknu jen, že to byla dlouhá noc! 

V nedělní ráno na všechny čekalo překvapení v podobě poprašku sněhu, který přes noc napadl. Ano, čtete správně. Sněžilo v máji.:). Poté, co jsme se nasnídali a řidiči s letními pneumatikami se přesvědčili o tom, že to zas tak hrozné není, byl pomalu čas vyklidit pokoje. Teda chodící vyklízeli, my ostatní si povídali. Výhoda vozíčkářů. Po obědě přišla ta nejneoblíbenější část - loučení. Doufáme, že se co nejdřív zase všichni shledáme!

Děkujeme Nadačnímu fondu Avast, Janě, Martině, Rosťovi, Lence a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravách a organizaci pobytu, za nové zážitky, které si odnášíme s sebou. A děkujeme taky všem, kteří se ho zúčastnili, za krásně prožitý čas.

Kamila