Něco málo na zamyšlení

16.04.2019

Jak žít plnohodnotný život i přes hendikep? Jak to nevzdat? Kuba Kremer nám přináší malé zamyšlení na toto téma a také jeho pohled na život.

"Spousta lidí se mě ptá, jestli se ve svém životě nenudím. A má odpověď vždy zní stejně: nenudím se. I když mám tělesné postižení, nebrání mi to užívat si život naplno a chodit na různé vzdělávací či kulturní akce. Možná si říkáte, jak to dělám? Rodina mě už od dětství učila, abych si své věci snažil zařizovat sám, za to jsem jim moc vděčný. I když se potýkám stejně jako většina lidí s mnohými problémy, snažím se je překonat, a i když se některé zdají nepřekonatelné, vždy najdu v sobě vnitřní sílu je nějakým způsobem zvládnout. A snažím se i pomáhat ostatním, je to hřejivý pocit, když se mi podaří ukázat lidem, že život není jen černobílý, ale je barevný. 

Samozřejmě, že někdy se setkávám s nepochopením, ale to už tak čas od času bývá. 

Takže i když se Vám něco nepodaří, zkoušejte to stále znovu a znovu. Jednou se to určitě podaří. I já občas musím bojovat sám se sebou, a ne vždy zvládnu věci na poprvé, ale stále se o to pokouším. Proto berte život jako dobrodružství, protože právě to život je. A někdy neuškodí naopak trošku zpomalit a najít čas na sebe, protože i to je důležité. Věřte mi. Sice to byla dlouhá cesta, než jsem si to uvědomil, ale po několika škobrtnutích jsem na to přišel sám. Každý si na to musí přijít sám!"

Jakub Kremer