Velký svět techniky - Dolní oblast Vítkovice

15.04.2019

Máte rádi pokusy a baví Vás zkoušet něco nového? Tak v tom případě tu mám tip právě pro Vás. Zajděte si do Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic, kde si můžete vyzkoušet již zmiňované pokusy i mnoho dalšího. Já jsem si vyzkoušel například to, jak funguje lidské tělo a také kolik toho sníme. V nabídce je ale i spousta přírodních jevů a kvízů.

Co se týče parkování, jsou pro hendikepované vyhrazena místa na parkovišti před areálem. Vstupné pro ZTP/P je 50 Kč, doprovod má vstup zdarma. Po celé budově jsou ve dveřích rozmístěny malé prahy, které se však dají bez problémů překonat. V expozici CIVILIZACE je značně kopcovitý terén. Když vlezete do tmavé místnosti, která se nachází uprostřed expozice PŘÍRODA, může vás zaskočit opravdu velká tma a značně prudký kopec nahoru. Je to však zvládnutelné.

Jelikož je budova patrová, je zde výtah velmi žádoucí. Kino v druhém patře má bezbariérový vstup v oranžových dveřích. Ve třetím patře se pak nachází divadelní scéna, kde se hraje přibližně co dvě hodiny. Je však dobré být tam s dostatečným předstihem, aby se našla vhodná místa.

Pokud se potřebujte občerstvit a posilnit, nebo si dát jen něco na zub, v přízemí si můžete objednat buď palačinky s nutellou, nebo polévku, popřípadě si vybrat něco jiného z jídelního lístku na celý den. Bezbarierové WC je na každém patře k dispozici.

 

Jakub K.