Štramberská Trúba

07.04.2019

Štramberská Trúba, dominanta města Štramberku, poskytuje nádherný výhled na město a okolní krajinu. Samotná věž bývalého štramberského hradu, založeného koncem 13. století, je bohužel bariérová. Nic však nebrání procházce "pod věž". Místo na hradbách nabízí neméně krásné výhledy, jako z vrcholku věže.

Cesta k věži se může jevit jako obtížná pro vozíčkáře. Existuje několik variant. První je po schodech, což je vyloučeno. Další možností je prudší kopec s kamenitou dlažbou (tuto variantu nedoporučuji, na fotce vyznačena oranžově). Má oblíbená trasa vede oklikou, ale je nejlépe sjízdná. Vede ulicemi Kopec a Jaroňkova, vyznačena na mapě zeleně, viz. foto. Je mírně do kopce a ze všech cest nejpohodlnější.

Střídá se povrch s dlažebních kostek a kamenů. Pomalu lze k Trúbě však v pohodě dojet elektrickým i manuálním vozíkem. Bohužel se zde nenachází bezbariérové WC.

Tento výlet je náročnější a doporučuji asistenci u manuálních vozíků. Na konci sice budete dodrkocaní, ale výhledy a atmosféra, která je ještě úchvatnější k večeru, stojí za to.

Eva