Pevnost poznání Olomouc

14.04.2019

Na jaře nás počasí velmi překvapuje. Jsou dny, kdy je krásně, svítí sluníčko a je teplo. Jsou ale také dny, kdy venku prší a teploty se pohybují mírně nad nulou. V takové dny je skvělý čas vyrazit na výlet na Pevnost poznání v Olomouci.

Pevnost poznání je zrekonstruovaný dělostřelecký sklad z doby Marie Terezie.
Možnost parkování u budovy bohužel není, parkovat lze na ul. 17. listopadu nebo v garážích obchodního centra Šantovka. K Pevnosti poznání se pak dostanete průchodem olomouckými historickými parky, které jsou vyasfaltované a tak nejsou žádnou překážkou pro vozíčkáře, naopak je to příjemná procházka. 

Pevnost poznání má 4 patra, je ale vybavena výtahem a bezbariérovým WC. Uvnitř jsou unikátní expozice jak s historickým námětem, tak i expozice ze současnosti. Jednotlivá patra jsou dostatečně prostorná, kolem jednotlivých expozic je spousta místa na projetí vozíkem. Můžete doslova nakouknout do lidského těla, prohlédnout si pozoruhodné živočichy v nadpřirozené velikosti, vyzkoušet různé logické úkoly a hlavolamy, nebo třeba 3D piškvorky. Každý si přijde na své.
Za zmínku také stojí digitální planetárium, které je rovněž bezbariérové. Dovnitř můžete najet s vozíkem, nebo ulehnout do pohodlných polohovacích vaků (to doporučuji pro větší zážitek z planetária). 

Pokud plánujete výlet do Olomouce, tak je Pevnost poznání skvělou volbou. Bude se to líbit celé rodině.

Anežka