Bibione - Itálie

26.03.2019

Mám pro Vás skvělý tip na letní dovolenou. Již desetkrát jsme v létě navštívili naši oblíbenou destinaci, Itálii. Jezdíme do Bibione. Cesta do Itálie není moc náročná, 8 hodin v autě se dá s přehledem zvládnou jsme byli ubytováni v několika rezidencích, avšak teprve před čtyřmi lety jsme našli takovou, která nám vyhovuje. Teď tam jezdíme každoročně.

Rezidence Itaca se v Bibione nachází přímo u pláže. Je vybavená výtahem, kde se vleze klasický mechanický vozík. K dispozici je bazén, který je hluboký asi 160 cm. Hned vedle je dětský bazén s hloubkou 50 cm. U bazénu je sprcha, kde je možnost si umýt kola vozíku, ať si špínu netaháte na apartmán.

Apartmánové pokoje jsou dostatečně velké na průjezd, jsou vybavené i klimatizací. V koupelně je sprchový kout, do kterého se vejde plastová židle místo toaletního křesla na sprchování. Na balkón se vozíčkář dostane bez problému.

Pláž je písečná, dlouhá, je dostatek místa na průjezd vozíkem. K dispozici je plážový servis (dvě lehátka a slunečník), na vyžádání zpevní povrch kolem lehátek, ať se vozíkem lépe k lehátkům najíždí. Na pláži jsou i bezbariérové toalety. U plavčíka si lze vypůjčit "vozík", který je přizpůsoben na jízdu po písku a do mělké vody. Do moře se jde postupně, není hned hluboká voda.

Večer to v Bibione žije. V ulicích je spousta restaurací a obchodů. V Bibione najdete i Lunapark se spoustou kolotočů, (nejen) děti si tam přijdou na své. Stojí také za zmínku areál Termálů, jsou tam krásné fontány, které v noci září všemi barvami. Každý večer zde tančí senioři společenské tance. Je to zajímavá podívaná.

Pokud hledáte dovolenou pro rodinu s dětmi a vozíčkářem, můžu doporučit Bibione v Itálii, konkrétně rezidenci Itaca. Určitě nebudete litovat.

Anežka

P.S. Nesmím zapomenout na vynikající pizzu a obrovský výběr kvalitních zmrzlin.