Caviaterapie

Je terapie s pomocí morčat. Má blahodárné účinky, podobně jako Canisterapie, jen úlohu pejsků zastávají morčátka.

Kontakt s těmito malými tvorečky pozitivně působí na psychickou pohodu člověka, proti depresím a pocitu samoty. Morčata jsou společenská a brebentící zvířátka, která snadno zlepší náladu, učí lidi zodpovědnosti, protože se o ně musejí starat. Morče může tvořit prostředníka mezi traumatizovanou/handicapovanou osobou a okolním světem.

Průměrná tělesná teplota člověka je v rozmezí 35,8°C až 37,3°C, narozdíl od morčat, u kterých se pohybuje v rozmezí 37,4°C až 39,5°C. Skvěle tak dokáží prohřát lidské tělo. V případech ztuhlosti rukou, zkrácených šlach, bolavých svalů a kloubů. Srst morčat je také velice rozmanitá, od krátké a rovné, až po dlouhé kudrlinky.

Mazlením s morčaty, česáním a krmením lze parádně procvičit jemnou motoriku.

Naše terapeutická morčátka pocházejí z mého azylu Morčatologie. V minulosti byla zachráněna a nyní pečlivě vybrána k terapeutické práci. Každé morčátko má svoje oprávnění od veterinárního lékaře, že je zcela zdravé. 

Naše služby nabízíme hlavě v Moravskoslezském kraji. Pokud si nás objednáte, my za Vámi s morčátky přijedeme. S sebou budeme mít podložky, dečky, dobroty a další potřebné věci.

Eva