Caviaterapie

Spousta z nás má doma zvířátko a někteří možná i morčátka., která mohou být skvělými terapeuty právě pro Caviaterapii. Je terapie s pomocí morčat. Má blahodárné účinky, podobně jako Canisterapie, jen úlohu pejsků zastávají morčátka.

Kontakt s těmito malými tvorečky pozitivně působí na psychickou pohodu člověka, proti depresím a pocitu samoty. Morčata jsou společenská a brebentící zvířátka, která snadno zlepší náladu, učí lidi zodpovědnosti, protože se o ně musejí starat. Morče může tvořit prostředníka mezi traumatizovanou/handicapovanou osobou a okolním světem.

Průměrná tělesná teplota člověka je v rozmezí 35,8°C až 37,3°C, narozdíl od morčat, u kterých se pohybuje v rozmezí 37,4°C až 39,5°C. Skvěle tak dokáží prohřát lidské tělo. V případech ztuhlosti rukou, zkrácených šlach, bolavých svalů a kloubů. Srst morčat je také velice rozmanitá, od krátké a rovné, až po dlouhé kudrlinky.

Mazlením s morčaty, česáním a krmením lze parádně procvičit jemnou motoriku.

V současné době naše organizace nenabízí Caviaterapii, pouze informuje o této terapeutické metodě, jako jedné z možností podpory osob s nejen s hendikepem.